Haber

İsmail Balaban Fethiye Yağlı Güreşlerinden çekildi, Mustafa Batu başpehlivan oldu

Muğla’nın Fethiye ilçesinde düzenlenen Fethiye Yağlı Güreşleri finalinde Mustafa Batu ile İsmail Balaban karşılaştı. Rakibine mağlup olan İsmail Balaban güreşten çekildi ve Mustafa Batu başpehlivan oldu.

Karaçulha İlçesi Kovanlık mevkiinde Ramazan Çatal anısına bu yıl ilki düzenlenen yağlı güreşlere çeşitli illerden 63’ü başpehlivan olmak üzere 450 pehlivan katıldı. Güreş müsabakaları sırasında şiddetli yağmur ve dolu nedeniyle pehlivanlar zor anlar yaşadı. Bazı pehlivanlar sahayı terk ederken, bazıları da yağmur ve doluya rağmen güreşlerine devam etti. Yağmurun hafiflemesiyle birlikte güreşler coşkuyla devam etti. Kıyasıya yapılan güreş müsabakalarının finalinde Mustafa Batu ile İsmail Balaban karşı karşıya geldi. Nefes kesen güreşte rakibine mağlup olan İsmail Balaban güreşten çekildi ve Mustafa Batu başpehlivan oldu.

Rekabetli, heyecanlı ve yoğun geçen güreşte güreşçiler izleyenlere heyecanlı dakikalar yaşattı. Çevre il ve ilçelerden gelen yüzlerce kişi Karaçulha İlçesi’nde Karaçulha güreşlerini izlemek için buluştu. – MUĞLA

haber-kuyucak.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu