Ekonomi

Twitter Microsoft’u suçluyor

Twitter’ın sahibi Elon Musk’ın avukatı Alex Spiro, Microsoft’un Twitter’ın veri tabanından bilgi çekerek yaptığı ihlalleri anlatan mektubu Microsoft yetkililerine iletti.

Spiro, Microsoft CEO’su Satya Nadella ve şirketin yönetim kuruluna gönderdiği mektupta, Microsoft’un Twitter ile yaptığı anlaşmada aşırı veya kötü amaçlı kullanımın yasaklandığını ve bu sınırlamalara rağmen Microsoft’un yalnızca 2022’de Microsoft’un 26 milyardan fazla kullandığını iddia etti. Twitter’da izinsiz paylaşımlar.

Spiro, Microsoft’un verilerin kullanım amacını Twitter’a bildirmesi gerektiğini ancak bilgi tabanından bilgi alan 8 uygulama programlama arayüzünün (API) 6’sında bunu yapmadığını belirtti.

Microsoft, Twitter’ın API’leri için ödeme yapmayı reddediyor

Nisan ayı itibarıyla Microsoft’un Twitter API’sini kullanan en az beş ürünü olduğunu belirten Spiro, “Microsoft, Twitter’ın API’lerine ve içeriğine sürekli erişim için ödeme yapmayı reddetti” dedi. ifadesini kullandı.

Microsoft Sözcüsü Frank Shaw, Microsoft’un mektupta yer alan soruları inceleyip ardından uygun biçimde yanıt vereceğini duyurdu.

Musk daha önce Twitter sayfasında, Microsoft ve ortağı OpenAI’yi Twitter bilgilerini ChatGPT gibi yapay zeka sistemleri geliştirmek için “yasadışı” kullanmakla suçlamış ve “time to case” sözüne yer vermişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu